Oldalak

2014. január 9., csütörtök

Sajttal töltött csirkemell rántva - most mexikói, olaszos, franciás és magyaros







Biztosan sokan vannak így ezzel, hogyha bejön a családnak egy ételféleség, akkor a közeljövőben gyakran terítékre kerül.
A Jézuska hozott nekem egy új kontaktgrillt, mondhatom, hogy az óta többet van műben, mint üzemen kívül. (Ajánlom figyelmébe minden kedves olvasómnak kontaktgrill vásárlását, ilyen volt a régi, ilyen az új, mindkettő nagyszerű segítőtársam akár húst, akár nyársakat, akár duplán vasalt szendvicseket akarok grillezni)
Már tervezgettem kora reggel, hogy ma hogyan fogom grillezni a csirkenyársakat, amikor megálljt parancsoltam magamnak, hogy jóból is megárt a sok, ma valami másnak kell terítékre kerülnie! Arra jutottam, hogy töltött csirkemellet régen készítettem már, miért is ne agyaljak ki valami újdonságot.

Az első két évben a legolvasottabb receptjeim mind töltött csirke és pulykamell ételek voltak, mi tagadás van az oldalon jó pár. Most mégis sikerült beújítanom, és mondhatom, hogy nem jöttem ki a gyakorlatból! J

Hozzáteszem, ha étteremben választok göngyölt csirke vagy pulykaételeket, leggyakrabban olcsó préselt sonka-olcsó sajtpárosítás, ami elénk kerül, vagy olyan töltelék összetételekkel találkozom, amivel szemben már olvasáskor szkeptikus vagyok, hogyan barátkoznak majd meg az ízlelőbimbóimmal. Végül általában nekem van igazam, se látványra, se íz harmóniájukban nem jeleskednek, pedig nem bonyolult dolog néhány egymással jó viszonyban lévő alapanyagot összeválogatni. Szerintem.

Főleg, hogy nem egy bonyolult, de annál népszerűbb ételféleségről van szó, amit például nálunk is a család apraja, nagyja mondhatni bármikor szívesen megeszik. Ahogyan most is.

A fél csirkemelleket két egyforma vastagságú szeletre vágtam, két fólia között nagyon óvatosan 2-3 mm vastagra klopfoltam. Kis fólia darabokkal választottam el őket, amikor egymásra helyeztem, hiszen, amíg elkészültek a töltelékek, addig mentek vissza a hűtőbe. 3 fél csirkemellből 6 szeletet göngyöltem, ez olyan 4 felnőtt adag.

Mexikói töltelék:


Egy kis darabka vajon egy bő evőkanál morzsolt kukoricát egy kis gerezd átnyomott fokhagymával megdinszteltem, késhegynyi cayenne chilivel és Maldon sóval fűszereztem majd, amikor kihűlt két dekagramm durvára reszelt vörös cheddar sajttal kevertem el.



Olaszos töltelék (2 adag töltelék):


Olívaolajon egy nagyobb, összevágott szárított paradicsomot egy kisebb gerezd átnyomott fokhagymával megdinszteltem, majd néhány durvára összevágott friss bazsalikom levéllel kevertem el. Miután kihűlt, úgy két dekagramm finomra reszelt parmezánnal és egy 8 dekagrammos finomra reszelt mozzarella gombóccal kevertem el és finoman megszórtam frissen őrölt vegyes borssal és egy tekerés Maldon sóval.



Franciás töltelék:


Egy lehelet vékony szelet francia főtt sonka (nálam ez most eredeti olasz sonka volt, de majdnem egyre megy) és 4 vékony csík/szelet Ementáli (az ementáli tömb keskenyebb és rövidebb oldaláról sajtlapáttal szeltem), melyet a sonka közepére helyeztem és betakartam a sonkával. Erre göngyöltem fel a csirkemellet.


Magyaros töltelék:

Egy vékony szelet apróra vágott bacont néhány karika apróra összevágott kápia paprikával pici olajon megdinszteltem, majd amikor kihűlt 2 dekagramm füstölt Edami sajttal kevertem el.




A vékony szelet csirkemelleket frissen őrölt Maldon sóval és színes borssal fűszereztem majd a közepére, keresztben keskeny csíkban tömörítettem a tölteléket. Középtájon kicsit vastagabbra hagytam a tölteléket. A széleket nem hajtottam be, hanem csúcsosra feltekertem, ha precízen panírozunk, akkor nem folyik ki a töltelék, tűzés nélkül sem. Viszont így biztosan átsül mindenhol a csirkemell, hiszen néhány milliméter kivételével nincs dupla húsvastagság.

A házi zsemlemorzsát kevés tört kukoricapehellyel dúsítottam és liszt, tojás, morzsa sorrendben paníroztam. A nagyobb göngyölegeket duplán, tehát liszt, tojás, liszt, tojás és végül morzsa sorrendben.

Hagytam fél órán át megszilárdulni a panírt, majd bő, forró olajban egyenként 5-5 perc alatt arany barnára sütöttem a töltött csirkemell roládokat, félidőben megforgattam őket.

Parmezános francia krumplipürét, vajas csemegekukoricát és balzsamecettel meglocsolt olasz salátakeveréket (bébi mángold, bébi spenót, rukola, batávia) kínáltam mellé.

Fergeteges sikert arattam az ebéddel: egyszerű volt, harmonikus, színes és nagyon finom.

Bízom benne, hogy sokan elkészítitek!



8 megjegyzés:

  1. Fenomenális! Szívesen megkóstolnám ezeket íz ízkombinációkat :)

    VálaszTörlés
  2. Hát…
    Mégiscsak kénytelen leszek vacsorázni :-P

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Hát ...
      Az ételképek izgatólag hatnak a gyomornedvekre! :)

      Törlés
    2. Szia Kriszti, újra egy klassz ételt hoztál nekünk! Nekem csak egy dolog nem megy, a csucsos panírozás! Nincs fotód róla? Hústűt, cérnát nem szeretnék hasznàlni.
      Köszi előre is! :)

      Törlés
    3. Szia Kriszti, újra egy klassz ételt hoztál nekünk! Nekem csak egy dolog nem megy, a csucsos panírozás! Nincs fotód róla? Hústűt, cérnát nem szeretnék hasznàlni.
      Köszi előre is! :)

      Törlés
    4. Sajnos nincs kép mert egyszerre nem tudok panírozni is és fényképezni ... :) A panírozás előtti állapotról pedig elvétettem fényképet készíteni. :(
      A lényeg, hogy a rövidebb oldala legyen a húsnak szemközt, tehát széltében nem hosszában terítsd le. A tölteléket vékony csíkban a közepére helyezed (értelemszerűen széltében) és magad felől elkezded feltekerni úgyhogy a csirkemell alakjából adódóan a szélek keskenyebbek, így egészen szorosan csúcsosra tudod göngyölni. A széleknél úgy 3 cm-es távolságban ne legyen töltelék.
      Legközelebb készítek képet, ígérem! :)

      Törlés
  3. Én is várom a képeket, de azért megpróbálom. Köszi Anita

    VálaszTörlés